Okresní přebor roč.2014/15 - podzim. část

Okresní přebor - podzim. část roč. 2014/15

3.místo.

Rozlosování okres. přeboru OFS MĚLNÍK st.přípravka sk. "A" - PODZIM 2014

1.kolo   NE  26. 10. 2014    09:30 hod       TJ Řepín - TJ Sokol Tišice                     1 : 9  (0:8)  Branky: Bruno 3., Pires 2, Paci 1, Ramsey 1, Adams 1, Terry 1.

2.kolo   VOLNO

3.kolo   SO  06. 09. 2014    09:15 hod       FK Pšovka Mělník "A" - TJ Sokol Tišice   4 : 5  (2:1) Branky: Bruno 3, Maty 1, Paci 1

4.kolo   NE  14. 09. 2014    09:30 hod       TJ Sokol Tišice - TJ Sokol Libiš               2 : 3  (1:1) Branky: Bruno 1, Ramsey 1.

5.kolo   NE  21. 09. 2014    13:30 hod       SK Slavia V. Borek - TJ Sokol Tišice       4 : 4  (3:0) Branky: Bruno 1, Paci 1, Pires 1, Adams 1.

6.kolo   NE  28. 09. 2014    09:30 hod       TJ Sokol Tišice - FC Mělník                     1 : 14  (0:5) Branky: Tůmič 1.

7.kolo   NE  05. 10. 2014    10:00 hod       AFK Hořín - TJ Sokol Tišice                     5 : 9  (1:5)  Branky: Pires 3, Bruno 3, Paci 1, Fanda 1, Terry 1.

8.kolo   NE  12. 10. 2014    09:30 hod       TJ Sokol Tišice - SK Labský Kostelec    6 : 4   (3:3) Branky: Paci 2, Terry 1, Busy 1, Pires 1, Bruno 1.

9.kolo   NE  19. 10. 2014    15:00 hod       SK Mšeno - TJ Sokol Tišice                     4 : 5   (1:3) Branky: Adams 2, Bruno 2, Paci 1

Poznámka: Hrací systém 5 + 1, hrací doba 2 x 25 min - přestávka 10 min.

14.9.2014   4. kolo   TJ Sokol Tišice - TJ Sokol Libiš    2 : 3    (1:1)

Branky: Bruno 1, Ramsey 1.

Kvalitní soupeř, drama až do poslední vteřiny zápasu, supr dětský fotbal, výborná atmosféra v hledišti, skvělé fotbalové počasí, těžký podmáčený terén a velice kvalitní výkony jak našich tak i libišských dětí. Tak bych hodnotil tento náš první start v nové ročníku okres.přeboru.

Náš, značně mladší tým prohrát o jednu inkasovanou branku snad 15 vteřin před koncem matche s kvalitním soupeřem? To je "BOMBA" úspěch.

Skláním poklonu našim svěřencům, dětem.

17.9.2014   3.kolo    FK Pšovka Mělník "A" - TJ Sokol Tišice   4 : 5    (2 :1)

Branky: Bruno 3, Maty 1, Paci 1

S těžkou hlavou musím hodnotit naše druhé vystoupení-dohrávku 3. kola v naši soutěži. Úvod zápasu docela zvládame, přebírame taktovku, pozorně bránime. Maty se Shimim velice dobře eliminují zajímavé akce domácích. No stejně inkasujeme dvě zbytečné branky. Bezzubí hrotoví útočníci spalují jednu šanci za druhou. Nevychází nám v ofenzívě přečíslení, kombinace, začíname prohrávat souboje a tím se domácí dostanou do tříbrankového vedení. Jenže máme Pirese :D, který svoji parádní akcí z pravý strany odstartuje stíhací závod k vyrovnání (tím se zbavil kuželky). :-)Přebírame opět otěže zápasu, zabojujem, kombinujeme, spřesňujem míče.Tím se soupeř v druhý půlce zhruba dvacet minut často jen brání. Nakonec Bruno hatrickem střílí vítěznou branku. Bylo to pro nás zbytečně utrápení vítězství. Velice dobře zahrál obranný duet Maty se Shimim. Zaslouženě jim patří trenér. pochvala. :-) Jelikož "Shimi" alias Šimon Sosnovec v roli kapitána pro tento duel splnil svoji předzápasovou povinnost a svými stabilně vyrovnanými velice dobrými výkony, rozhodl jsem se, že kapitánskou pásku pro starší přípravku všech našich ročníků převezme pravě on. :-) Jelikož naše družstvo je převážně složeno z hráčů narozených 06 a ml. pro turnaje 06 a ml., pozice kapitána je stále ve výběrovém řízeni. :-) Tak "šestky, jedna sedmička s osmičkou snažte se. :-D Připomínám, trenérskou cenu o nejsnaživějšího fotbalovýho žáka. Bude vyhodnocena na konci sezony. Cena obsahuje: nové, značkové kopačky, které mu je pak sám trenér pět krát vypucuje :-D

Na závěr chválím všechny naše hráče za bojovnost a snahu nevzdát pro laika na oko prohraný match. O výsledek mi vůbec nejde, spíše o zisk herních zkušeností jak i za i za takové situace vše zvládnout.

21.9.2014   5.kolo   SK Slavia Velký Borek - TJ Sokol Tišice   4 : 4  (3:0)

Branky: Bruno 1, Paci 1, Pires 1, Adams 1

Zhodnotit tento náš duel s domácím družstvem? Tvrdý oříšek. Písnu to stručně: kdyby to viděl autor metodiky pro výchovu fotbalové mládeže, tak by ho snad trefila mrtvice. Prezentace takové hry ze strany domácího družstva bylo až zarážející (taktické zakopávání míčů, zdržování hry, prazvláštní výkon oddílového arbitra, hrát pouze o výsledek a tím získat tři body).

1. půle: vysokým nasazením dostávame domácí tým pod tlak. Vytváříme si bez efektu spoustu střeleckých příležitostí Jedinou překážkou se nám stáva výborná domácí asi 11-letá holčina v bráně. Naše velké množství střel vysokých míčů končí v jejich rukavicích. Chytá bravůrně, její zákroky přivádějí naše střelce k zoufalství. I když držení míče máme pod kontrolou asi k poměru 70:30, inkasujeme pouze po třech chybách tři  branky.

2. půle: o přestávce po krátké instruktáži měníme styl hry. Opět, ještěže máme Pirese :D Jeho pravá strana s výbornou podporou Adamse vyhecuje všechny naše borce k supr výkonu. Bruno s Pacim zvýší obrátky v rychlosti a přesnosti přihrávek, čímž dostanou do ještě větší herní pohody i spoluhráče. Tikitaka, zklidníme - zpřesňujeme míče, zvýšujeme nasazení, kombinace se střídají jak na běžícím pásu. Za pár minut srovnávame, nedáme soupeři čas vydechnout, čímž jenom zakopává míče, snaží se o zdržování hry !!! Držíme míč pod kontrolou asi k poměru 90:10. Naše strategie i taktika jak "vyzrát" na takovou brankářku v celkovém hodnocení byla správnou volbou, jak ji překonat. Obdivuhodná byla semknutost našeho družstva a hlavně radost našich dětí z hry. I když to skončilo "plichtou",naši mladší borci v poli si zaslouží velkou pochvalu a uznání.

28.9.2014   6.kolo   TJ Sokol Tišice - FC Mělník   1 : 14  (0:5)

Branky: Tůmič 1

Náš vstup do šestého kola byl ve znamení přetěžké zkoušky, odolat herní výkonnosti staršího celku z Mělníka. Tělesná převaha hostů byla hned od první minuty znát, no stejně první míč rozvlní naši síť až ve 12 minutě. Pozitivem našeho vstupu bylo, že zahajovací parta na hřišti bez zaleknutí a s odhodlaním pustila se do soupeře. Rychlostně stíhame, čímž si v první půlovině zápasu vypracujeme několik bez úžitku slibních šancí. Jenže jak jsem na začátku vzpomněl, fyz. zdatnější a zkušenější soupeř často vyhrával míče v osobních soubojích, čímž si vypracoval do konce poločasu pětigolový náskok.

Snaha o naši kombinanční hru opět ztroskotala i začátkem druhé půle. Často opět prohrávame míče a přes střed hřiště přečíslením inkasujem několik zbytečných branek. Zhruba posledních 13 minut naši borci zabojují a srovnávají svoji výkonnost z hrou hostů. Hosté se častěji musí bránit, naše hra začala být zajímavější, drzími brejky dotírame "svatyni" Mělníka.

Super výkonem se prezentoval náš gólman Neur (Ondra) a Shimi v obraně. Náš nejmladší hráč Fanda zahrál na své postu famózně. Drzoun v soubojích. Bez respektu nevynechal žádná souboj. I jako útočník dobře bránil a svými skluzy po mokrém trávniku často zbavoval soupeře míče.

Celkově chci zhodnotit naše podání hry jako velice dobré. Skoro dvacet minut z padesáti herně zajímavá hra. I když to pro nás skončilo "debaklem", hrát vyrovnaně s favoritem po dobu celého zápasu bylo teď nad naše síly. V dětských kategoriích se to prostě často stává.

Výsledek teď neřešíme, samotná hra a radost z ní má pro nás větší hodnotu. Což se i po zápase stalo. Žádné slzy ani smutek v očích našich dětí stěží najdete. Nebo jen na chvilinku...  :-)

Příště jedem do Hořína.

5.10.2014   7.kolo    AFK Hořín - TJ Sokol Tišice   5 : 9  (1:5)

Branky: Pires 3, Bruno 3,Paci 1, Fanda 1, Terry 1

K soutoku Labe s Vltavou putovala pouze bez Pepého (nemoc) naše početná výprava do nedaleké obce u Mělníka, do obce Hořín. Našich třináct nominovaných hráčů mělo poprvé změřit své fotbalové umění s tamojší AFK.

Úvod zápasu byl u obou týmech poznamenán rozkouskovanou hrou nepřesnými přihrávkami. Rosou pokrytý-kluzký travnatý terén, včetně míče (vel. 3 !!! ) nám dělal ze záčátku problém vyvinout slibnou kombinanční hru. Postupně zvládame či ovládame celé hřiště kdy s přehledem si vypracujeme po hezkých kombinacích dostatečný brankový náskok. Škoda zahozených vyložených šancí, prostě malý míč pro věkově mladší kategerorii nás v zakončení neposlouchal. Druhá půle byla hned ze začátku poznamenána zvýšenou aktivitou domácích borců k útočení. Zbytečně faulujeme, což domácí z přímých kopů snižují svůj brankový deficit. Naše herní sehranost a kvalita byla hlavním trumfem pro zvládnutí tohto duelu. Z našeho početného výběru si zahrál každý stejnou mírou. Velice dobrým výkonem bylo ohodnoceno hned několik hráčů a to: Pires, Ramsey, Fanda, Mc Joly, Busy. Spokojenost a dobrá nálada nás vyprovázela s tímto sympatickém týmem z Hořína. Na závěr rád bych ocenil kladný přístup z řad trenéru tak u oddílového arbitra domácího družstva.

Příště doma v Green Hell areně v 8.kole přivítáme SK Labský Kostelec.  :-D

12.10.2014   8.kolo   TJ Sokol Tišice - SK Labský Kostelec   6 : 4  (3:3)

Branky: Paci 2, Busy 1, Terry 1, Bruno 1, Pires 1.

DEN "D" . Pokladník hlásí "VYPRODÁNO" :-D Hustá mlha se vlivem sluníčka rychle rozpouští, no stejně po sobě zanecháva orosenou travnatou plochu špičkově připraveného hřiště. Vrtulník v klube nevlastníme (zatím :-D ) aby nám terén vysušil. Myslím, že nejen šlágr kola, ale šlágr celé podzimní časti mohl odbitou půl desátou dopoledne začít. Za přítomnosti našeho sponzora p. Jelínka z Tišic se prezentujeme zbrusu novými dresy, za což mu mnohokrát děkujeme. :-)

Od našich natěšených dětech pro duel v derby po výborné přípravě tento týden dvou odehraných přátelských duelech s Libiší se čekalo, že to bude pro nás jasná záležitost, jak zdolat či přehrát "těžkého a nevyzpitatelné "soupeře.

1. půle: Těsně před začátkem nám ve formě hrající brankář Neur hlásí zranění, tím musíme změnit rozestavění formací. Ramsey zaujme post brankáře. Začátek utkání začne vyrovnanými výkony na obou stranách. Kluzký míč nás opět neposlouchá v kombinacích. Mokrá tráva míč nepřibzdí, odrazy míčů se vždy sklouznou jak o terén tak i z našich kopaček.Tím taky ztrácime možnost pro finální přihrávku, či přípravu pro přesnou střelbu. Busy v jedenácté minutě otvírá skóre a po chvíly dávame druhou branku. No záhy po hrubkách v obraně soupeř srovnáva. Dávame třetí branku, ale  do konce poločasu po vyrovnaných výkonech obou týmů opět Kostelec výslednou tabuly stav utkání "plichtí".

2.půle: Měníme nasazení a tím celý styl hry. Brankově rychle odskakujem. Začátek druhé půle nám vychází v jednoduchosti a bojovností. Závěr soupeř svým nasazením o zkorigování svého brankového defektu zvýší na nás tlak, ale bez efektu přesnosti střelby. Dle mého názoru to bylo z obou stran vyrovnané utkání. Kdo zužitkuje své možnosti, ten prostě vyhraje. I když se to dle metodiky pro výchovu mladých hráčů, nejen ve fotbalu nemá brát. Velice povedený výkon v našich řadách předvedl netradičně v bráně Ramsey a zadák Adams. Chválím všechny naše svěřence za zvládnutí vyhecovaného zápasu a bojovnost proti dnes dobře hrajícímu soupeři.

Příště jedeme do Mšena. :-)

19.10.2014   9.kolo  SK Mšeno - TJ Sokol Tišice   4 : 5   (1:3)

Branky: Adams 2, Bruno 2, Paci 1.

Již před zápase na "tiskovce" ( :-D ) jsem mluvil, že tento pro nás důležitý duel bude velice těžkou zkouškou. Výkonnostní vzestup soupeře budil respekt a obavu, kdy několik svých matchů prohrál jen o jednu branku. A tak za hezkého odpoledního počasí putovala naše početná kolona do nejvzdálenějšího, vysokohorského města Mšena. Pro rychlou aklimatizaci kyslíkové přístroje nepotřebujeme (jako v Mexiku nebo v Peru či v Chile) :-) , časový posun hravě zvládame. :-D

1. půle: Našim úkolem bylo hned od začátku zavřít domácí borce na jejich polovině soupeře. Naše nasazení bylo tak značné, že soupeř prakticky nevěděl co má hrát. Naší prezentací bylo: výborný pohyb na hřišti, kombinančnost, důsledné napadání a sehranost včetně super výkonu pozorného brankáře Neura. K tomu všemu Adams, po rozehrání z rohového kopu střílí hlavou (hezky po anglicky) parádní branku. :-) Tím si podal žádanku do soutěže o nejhezčí náš gól :-)

2. půle: otřesený domácí soupeř se vzpamatuje, vyrovnáva hru a šťastnými brankami vývoj zápasu zdramatizuje. V obraně děláme chyby, které jsou v náš neprospěch potrestány. Své možnosti nevyužíváme, většinou končí v rukavicích pozorného brankáře. No v závěru utkání zabojujem, čímž si odvážime cenné tři bodíky. Tím se  prozatím výsledková tabulka pořádně zdramatizuje  :-) Velice dobrý výkon všech našich borců. Jen tak dál :-)

Příště jedem do Řepína. :-)

26.10.2014   1.kolo   TJ Řepín - TJ Sokol Tišice   1 : 9  (0:8)

Branky: Bruno 3, Pires 2, Terry1, Ramsey 1, Adams 1, Paci 1.

Opět nás čekala daleká cesta do Řepína, k dohrávce 1.kola naší "dle výsledků" zamotané skupiny. Letenky na vrtulník máme zakoupeny, :-D  ale počasí  ke startu nepřeje, proto naši řidiči (taťuldové a maminy) posíleni energodrinkem startují naše pozemní přepravní prostředky. :-) I když úsměv a sranda vládne na srazu, u každého je vidět známky nervozity, jak tento pro nás důležitý match k postupu do jarní, elitní skupiny dopadne. A tak, pokecová probírka ve formě  "tiskovky","ten hraje s tím, ten potřebuje to či "vono" atd, měla, vyzněla v přesný součet všech faktorů - výhrát tento match. Půl hoďky před výkopem nás zaskočí špatná zpráva, klíčový hráč Busy nedorazí pro poruchu auta a tak mi nic nezbývá doporučit všechny auta k Rosťovi na technickou prohlídku :-D

1. půle: Kdo se stane režisérem hned od začátku bylo velkým otazníkem. Míč přebíráme my a tím vyvineme takový tlak, že domáci se většinou jen brání. Z levého rohovýho kopu Bruno parádním centrem vyšle míč na Adamsovou hlavu a ten hezky "anglickým stylem" :-) otvírá skóre našeho brankostroje. Za okamžik Paci se mu chce vyrovnat a další hlavičkou opět po centru rozvlní řepínskou síť. Naše souhra je na takové úrovni, že prakticky soupeře nepustíme na naší půlku. Nejen 8 střelených branek a nespočet zahozených šancí, ale herní kvalita včetně dobré nálady dětí bylo vizitkou naší prezentace...

2. půle: Na druhé dějství jsem snažil prohodit sestavy a tím docílit - vyzkoušet jiné varianty. Dostatečný brankový náskok nám k tomu vyhovoval. Rád bych připomněl a hlavně pochválil řepínské borce za úžasnou bojovnost a nasazení s výsledkem lidově řečeno "něco udělat". Hra dostala náboj, jiskru a tím celkovou vyrovnanost. I přesto jsem nechtěl postavit naše borce do původních formací. Velice chválím naše svěřence za předvedený výkon. Fantasticky zahrál Maty vedle výborného Shimiho. Paráda kluci, jako zadáci při souhře to bylo perfektní.  :-) Ke konci každý z nás očekával poslední hvizd arbitra k ukončení pro nás podzimní části okresní soutěže a tím k obhájení 3. místa v tabulce a celkově v jarní části: